Arazi ve Madencilik

Star Atlas'ta arazi talepleri nasıl işleyecek?

 

Öncelikle "arazi talepleri" diye bahsettigimiz şey oyunun marketplace kısmında görebileceğiniz "Claim Stake" dir. Madencilikle alakalı tüm ekipmanlar şuan satışa kapalı olup yılbaşında satışa açılacak bir değişiklik olmaz ise. 5 Çeşit Claim Stake mevcut şuan en iyisi 5 en kötüsü 1 olarak. Fiyat olarak da çıktıgında 5 en pahalısı olacak. Aralarındaki fark ise bunları kullandığımızda talep edeceğimiz arazinin büyüklüğü ve derinliği.

 

 

 

 

 


 

 

Ekipten arazi talep sistemlerinin nasıl çalışacağı konusunda daha fazla bilgi beklememize rağmen, birkaç şey biliyoruz. İlk olarak, mini oyunda kaynak madenciliğinin ilk aşamasında resmi anlamda arazi talebi olmayacak. Madencilik, oyundaki fiziksel konumlardan tamamen kopuk, tamamen bağlı veya ikisinin bir karışımı olabilir. Daha fazla bilgi edindikçe bu yayını güncelleyeceğiz.

 

Tam 3D oyun için, arazi taleplerinin kabaca şu şekilde akmasını bekliyoruz: Siz bir gezegen keşfettiniz. O arsa için bir müzayedeyi tetikleyen bir Talep başlatmaya karar verir. Ürün Müdürü Danny ile Town Hall'da duyduklarımıza göre, konumu keşfeden veya konumun verilerini satın alan herkes (veya belki de sadece tüm bölgedekiler) bilgilendirilecek ve çeşitli açık artırmaların durumunu kontrol edebilecek ve 7 günlük bir süre için bu açık artırma devam edecek. Ekip, bunun kaba bir tanım olduğu konusunda netti ve bu açık artırmaların süresi gibi ayrıntılar değişebilir.

 

Bir açık artırma kazanılırsa, kazanılması sonucu ATLAS ile ödenip, kazanan arazinin sahibi olacak ve araziye madencilik hakları ile altyapı kurmaya başlayabilir. Ekip, Tehlikeli Bölgede, mevcut hak talebine başarılı bir şekilde saldıran ve yok eden başkaları tarafından madencilik iddialarının alınabileceğini açıkladı. Bunun oyun içi ekonomik dengeyi nasıl etkileyeceği hala sonuçlandırılmadı geliştirici ekip tarafından ve üstünde çalışılıyor, sanırım o yüzden ileriye aldılar madencilik olayını biraz.

 

Madencilik nasıl çalışacak?


Gelecekteki madencilik kurulumunuz için şu anda piyasada 4 farklı yapı var, bunlar:

Arazi Talebi (yukarıda açıklanmıştır)

Enerji santrali

Hak talebinde bulunulan herhangi bir varlıktan maden değeri çıkarmak için, mal sahibinin önce bir Elektrik Santrali inşa etmesi gerekir. Maden Sondajına ve diğer madencilik yapılarına enerji vermek ve ham cevher, mineral ve gazları çıkarmak için gereklidir.

Maden Matkabı

Bir Elektrik Santrali tarafından desteklenen bir Maden Matkabı inşa etmek, aşağıdaki talepten malzemelerin otomatik olarak çıkarılması sürecini başlatacaktır. Otomatik kızaklar malzemeleri yükler ve onları en yakın seçilen Uzay İstasyonuna taşımaya hazırdır.

Uzay istasyonu

Evrensel Pazaryerine girmek için gerekli bir Ticaret Güvertesi ile standart olarak gelir, Madencilik İstasyonunuzun üzerinde bir Yörünge Uzay İstasyonu inşa etmek, hammaddelerinizi hızlı bir satış ve gelişmiş işçilik tarifleri için hazırlamak için en hızlı yoldur.

Bu ekipmanların fiyatları hakkında herhangi bir bilgi mevcut değil ancak şu ana kadar duyduğumuz kadar pahalı olmayacak 🙂

Maden kaynakları, Star Atlas ekonomisinin kritik bir ayağıdır. Maden çıkarmak için kullanıcıların hem gerekli altyapı, hem mürettebat hem de talep açık artırması için ATLAS'a yatırım yapması gerekiyor. Çıkarılan kaynaklar NFT'ler olacaktır ve bu kaynaklarla yeni ve daha iyi NFT'ler oluşturulabilir. Madencilik yaparken, "madencilik deneyimi" kazanacaksınız ve artan madencilik deneyimi, "artan kalite ve kaynak toplama hızının yanı sıra, çiftlik işletmelerinin işçilik ve bakımında indirimlerin" kilidini açacaktır.

claimstake.PNG